پودر سنگ مرمر
پودر سنگ مرمر
2021-05-27
آهک برای حشرات
آهک برای حشرات
2021-07-08

آهک ضدعفونی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...
آهک ضدعفونی

آهک پاشی

آهک ضدعفونی کننده چیست؟

آهک ضدعفونی یک ماده قلیایی قوی و نوع خاصی از آهک است که دارای خاصیت میکروب کشی و ضدعفونی کنندگی می باشد. پودر آهک یکی از مواد میکروب کش ، گندزدا ، ضد حشرات و ضد انگل بسیار رایج است که برای مصارف انسانی و حیوانی کاربرد دارد. آهک پودری برای ضدعفونی مرغداری ، ضدعفونی طویله گاوداری ، ضد عفونی استخر پرورش ماهی و میگو ، دفن زباله های عفونی ، دفن تلفات حیوانی ، آهک زنی درختان میوه و ضدعفونی اماکن مختلف برای از بین بردن عوامل بیماری زا مثل کرونا بکار می رود. آهک ضدعفونی حالت پودری داشته و به صورت خشک یا محلول پاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

آهک یکی از مواد معدنی بسیار قلیایی است که نسبت به دیگر سموم و گندزدا های شیمیایی ، هم قیمت ارزان تری دارد و هم ارگانیک است. آهک مانند ضدعفونی کننده های شیمیایی ، بوی تند و آزار دهنده ای ندارد و پس از مصرف می توان آن را به راحتی با آب شست. این ماده به دلیل ارگانیک بودن ، پس ورود به طبیعت برای محیط زیست هم خطرناک نیست.

موارد مصرف آهک

نحوه آهک پاشی مرغداری به این صورت است که پس از تخلیه جوجه ها از سالن و پیش از جوجه ریزی فصل بعدی ، زمانی که سالن مرغداری خالی است انجام می شود. برای آهک پاشی هم می توان از دستگاه محلول پاشی استفاده کرد و هم می توان به راحتی ، آهک را در یک سطل با آب مخلوط نموده و کف و دیواره های سالن را با استفاده از جارو یا طی به آب آهک بدست آمده آغشته می کنیم.

شهرداری های کشور از آهک ضدعفونی در فصل بهار برای رنگ کردن درختان استفاده می کنند. این کار سبب می شود پوسته درخت در برابر اشعه مضر آفتاب سالم مانده و دچار ترک نشود. همچنین انگل ها ، قارچ ها و کرم هایی که به پوسته درخت آسیب می زنند را از بین می برد و مانند یک سد دفاعی برای درخت عمل می کند. شهرداری ها از آهک برای دفن زباله های عفونی و بیمارستانی هم استفاده می کنند چون آهک با از بین بردن عوامل بیماری زا ، مانع از گسترش عفونت در خاک می شود.

در استخر پرورش ماهی و میگو ، پس از مدتی انواع مختلف انگل و گیاهان هرز آبزی گسترش پیدا می کند. برای از بین بردن این مشکلات ، پس از تخلیه آبزیان ، استخر یا دریاچه را آهک زنی می کنند تا علاوه بر تصحیح پی اچ آب ، سبب پاک سازی استخر هم شود. البته مصرف آهک ضدعفونی ، تولید لجن می کند که نیاز به لای روبی استخر پس از مصرف آن خواهد بود.

آهک و کرونا هم رابطه نزدیکی دارند زیرا یکی از بهترین روش های ضدعفونی اماکن در دوران همه گیری کرونا ، آهک پاشی است. به طوری که در اوایل همه گیری کووید ۱۹ ، اجساد در گذشته از این بیماری را همراه با آهک دفن می کردند.

گاوداری و طویله های پرورش چهارپایان هم محیطی بسیار آلوده است و می تواند منبع گسترش بیماری در گله باشد. آهک برای محل نگهداری دام یکی از بهترین مواد ضدعفونی کننده است. آهک زنی گاوداری هم مثل آهک پاشی مرغداری در زمان تخلیه محل صورت می گیرد.

آهک ضد عفونی از چه نوعی است؟

انواع آهک دارای خاصیت میکروب کشی است. چنانچه از سنگ آهک و یا پودر سنگ آهک (اهک پودری) استفاده نماییم ، خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد اما انواع فراوری شده آن یعنی آهک زنده که از پخت سنگ بدست می آید و به آهک پخته شده هم معروف است و یا آهک شکفته شده با آب که به آهک هیدراته شهرت دارد ، قدرت میکروب کشی بیشتری داشته و در آب هم محلول هستند به همین خاطر برای ضدعفونی مناسب ترند.

آهک زنده را می توانیم به هر میزانی در آب حل کنیم. اما گرمای زیادی تولید می کند و ترکیب آن با آب می تواند خطرناک باشد. آهک هیدراته حالت پودری دارد ولی در آب حل نمی شود اما مدتی طول می کشد تا ته نشین شود و همین مدت برای آهک پاشی محیط کافی است. آهک ضدعفونی باید به صورت مایع ، یعنی آب اهک مصرف شود تا به خوبی تمامی منافذ و سطوح را پوشش دهد. آب آهک یک محلول غلیظ اشباع تهیه شده از ترکیب اهک در آب است.

آهک زنده خاصیت میکروب کشی بهتری دارد و به دلیل حل شدن آن در آب ، اگر با غلظت بالا تهیه شود می تواند تمامی عوامل بیماری زا را از سطوح مختلف پاک کند. اگر قصد آهک پاشی مرغداری ، دامداری ، استخر ماهی یا هر محل دیگری را دارید ، باید پیش از انجام کار ، حیوانات را از محل خارج کنید زیرا آهک به دلیل خاصیت قلیایی ، حالت سوزانندگی دارد و برای موجودات زنده خطرناک است و حتی می تواند موجب تلف شدن دام و طیور شود. حوضچه آب آهک که معمولا در ورودی سالن های پرورش دام و طیور قرار می گیرد ، یکی از روش های استفاده از آهک ضدعفونی می باشد که مانع از ورود ویروس و باکتری از بیرون به داخل سالن می گردد.

مزایای کاربرد آهک برای ضدعفونی:

  • قیمت بسیار ارزان تر نسبت به دیگر مواد میکروب کش شیمیایی و در دسترس بودن همیشگی
  • قابل استفاده برای ضدعفونی مرغداری ، طویله گاو ، استخر شیلات ، تصفیه آب آشامیدنی ، استخر شنا و دفن زباله های عفونی
  • غیر شیمیایی بودن و از بین برنده تمامی انواع عوامل پاتوژن

فروش آهک

خرید آهک ضدعفونی به منظور مصرف در موارد زیادی انجام می شود. کارخانه تولید آهک نیکان تولید ، بزرگترین تولید کننده سنگ آهک ، پودر سنگ ، آهک پخته شده و آهک شکفته ، انواع آهک ضدعفونی مرغداری و دام و طیور ، تصفیه آب و فاضلاب ، تنظیم پی اچ ، شفته آهک ریزی و آهک ساختمانی می باشد. ارزان ترین قیمت آهک ضدعفونی را از ما بخواهید. آهک ضد عفونی کننده به صورت فله ای و یا در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی ، توسط وانت ، کامیون و تریلی آماده حمل به تمامی شهر های کشور می باشد.

دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *