قیمت سولفات آهن
قیمت سولفات آهن
2020-04-03
قیمت پودر سنگ
قیمت پودر سنگ
2020-09-09

اسید هیومیک

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...
اسید هیومیک

اسید هیومیک

هیومیک اسید مایع ، پودری ، خوراکی و گرانوله جامد ایرانی و خارجی

اسید هیومیک یک کود ارگانیک و طبیعی با آنالیز و فرمول شیمیایی مشابه کمپوست جنگل های بارانی است و از تجزیه پسماند گیاهی بدست می آید. کود هیومیک اسید در کشاورزی و باغداری به صورت جامد یا مایع مصرف شده و در بازار هم عرضه می گردد. باید در نظر داشت حالت جامد نسبت به مایع خلوص بالاتر و هزینه حمل پایین تری دارد و کمترین میزان رطوبت و بیشترین فروش را اسید هیومیک پودری در بازار نسبت به حالت مایع و گرانوله آن دارد. مصرف کنندگان می توانند آن را با آب رقیق کرده استفاده نمایند.

اسید هیومیک خالص برای تغذیه دام هم استفاده شده و شرکت های ایرانی توانسته اند به فناوری ساخت و تولید این کود دست یابند. اما برخی از تولید کنندگان داخلی ترجیح می دهند فقط سنگ هیومات را آسیاب کرده و بدون فراوری لازم برای بازدهی در خاک ، به عنوان هیومیک اسید مرغوب به بازار عرضه کنند. به این علت است که برخی محصولات ایرانی قابلیت کمی برای جذب داشته و حلالیت پایینی هم دارند.

هیومیک ها دارای مواد معدنی متفاوتی مانند فسفر ، کلسیم ، منیزیوم ، منگنز ، پتاسیم ، نیتروژن و… هستند که باعث کاهش کلروز گیاهی و تکمیل فرآیندهای جذب آهن و سایر مواد مغذی توسط ریشه ها می گردد. البته در زمین های قلیایی ، حاوی آهک ، خشک و فقیر کشاورزی تاثیر هیومیک مشهودتر است زیرا که میکرو هومات های مناطق خشک ، کم آب و شور تضعیف شده و این کود تاثیر چشمگیر در آن مناطق بر جای می گذارد زیرا که باکتری های مفید خاک مانند باسیلوس ، آکروباکتر ، فلاو باکتریوم ، اگروباکتریوم ، آزوموناس ، پسدو مونوس و … تکثیر شده در نتیجه خاک پویایی خود را بازیافته و عملا باکتری های مضر و بیماری زا محیط کمتری برای رشد داشته و از بین می روند.

همچنین با افزایش جمعیت باکتری های مفید شاهد افزایش فعالیت متابولیکی ریشه ها در خاک می شویم و مواد مغذی مورد نیاز برای فعالیت بیولوژیکی و فیزیولوژیکی ریشه ها بهتر تامین می گردد در مقابل گیاهان و درختان نیاز باکتری ها را تامین می کنند و می تواند موجب افزایش بخش های هوایی ، ریشه زایی بیشتر و تقویت گیاهان گردند.

در واقع اسید هیومیک یک کود با فرمول شیمیایی خاص نیست بلکه از چندین کود و فرمولاسیون مختلف با مقادیر متفاوت تشکیل شده که امکان دارد تاثیر مناسب اما متغیری بر روی خاک ها ، گیاهان و درختان مناطق مختلف داشته باشد. کود هیومیک شامل اسید های آلی ضعیف و بسیار کمیابی است که در طبیعت به سختی یافت می شوند و درختان ، گیاهان و میکروارگانیسم های خاک به شدت به این دسته از اسیدهای کمیاب نیازمندند. در عین حال خاک هایی که به آنها اسید هیومیک اضافه می شود توانایی جذب عناصر آلی توسط گیاهان و درختان در آنها افزایش می باید.

همه چیز درباره هیومیک اسید و مزایایی این کود ارگانیک

 • هیومیک دارای مواد آلی ، معدنی ، فلزی و همچنین ریز مغذی هاست و افزودن آن به خاک ، جذب بیشتر مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و نمو را فراهم می آورد.
 • هیومیک افزایش دهنده‌ی جذب توسط ریشه ها و تحریک کننده رشد درختان است.
 • وجود کود هیومیک در خاک باعث افزایش جذب مواد مغذی توسط ریشه ها می گردد.
 • هیومیک های مرغوب قدرت لازم را به گیاهان می دهند تا کلروفیل سازی و تولید سبز دانه را افزایش دهد.

نقش اسید هیومیک و طریقه مصرف آن

اسید هیومیک یک محرک ارگانیک و طبیعی قلمداد می شود که می تواند برای چمن کاری ، درختکاری ، کشاورزی ، زراعت ، صیفی کاری ، بوته ها ، درختچه ها ، باغچه ها ، گیاهان آپارتمانی و پرورش قارچ مورد استفاده قرار گیرد. در واقع این کود شامل طیف وسیعی از اسیدهای آلی ، املاح ، ریز مغذی های معدنی و فلزی متفاوت اما مورد نیاز درختان و گیاهان است و می تواند خاک های مرده و بلا استفاده را فعال و زنده کرده و همچنین عناصر بیشتری برای جذب در اختیار ریشه ها قرار دهد. در صورت استفاده از هیومیک ، استحکام و ساختار مقاومتری به خاک داده می شود تا در زمان شسته شدن خاک ، سیلاب و باران های فصلی شدید مانع از دست رفتن آب و املاح آن گردد.

هیومیک نوعی کود ارگانیکی است که بر خلاف کودهای شیمیایی آلوده کننده خاک ، کودی پاک و طبیعی قلمداد می شود که از بقایای بافت های گیاها بدست می آید و شامل مولکول های مختلف سبک یا سنگین قهوه ای ، سبز یا سیاه است. در واقع اسید هیومیک یک اسم متعارف برای این کود می باشد ولی ساختار آن شامل طیف وسیعی از اسیدهای متفاوت و ترکیبات پیچیده ای است که همگی آنها توانایی انحلال در محلول های آلکالین را داشته و به طور معمول هم در انواع چرخه های حیاتی ، کف اقیانوس ها ، رودخانه ها و جنگل ها یافت می شوند. هیومیک اسید به رنگ خاک و قهوه ای تیره است و عناصر ضروری مورد نیاز گیاهان مانند گوگرد ، ازت ، منیزیم ، مس ، روی ، آهن و … در مقادیر مختلفی در این کود وجود دارد.

هیومیک اسید

هیومیک اسید

طرز تهیه و استفاده از اسید هیومیک برای گل های آپارتمانی

اسید هیومیک و انواع آن نظیر هیومات ها و اسید فولویک ، فرمول شیمیایی دقیق و ثابت تعریف شده ندارند زیرا ترکیباتی همانند باکتری ها ، قارچ ها و سایر انواع ریز موجودات و میکروارگانیسم ها خاک بلافاصله پس از مرگ گیاهان ، درختان ، حیوانات و حشرات اقدام به تجزیه اجساد کرده و به باقی مانده مقاوم به تجزیه که حاصلخیزی خاک جنگل را هم به همراه دارد اصطلاحا هوموس اطلاق می گردد. به فرایند تولید این خاک ، هوموسی شدن گقته شده در واقع هوموس ها شامل موادی بسیار پایدار و غیر قابل تجزیه اند و بخش عمده آنها شامل اسید فولویک و هیومیک اسید است که دستیابی گیاهان به مواد مغذی را بهبود بخشیده و خاکی زنده و فعال برای درختان محیا می کنند. در ضمن برای استفاده از اسید هیومیک در گلدان گیاهان آپارتمانی ابتدا باید این کود را با آب رقیق کرده آنگاه استفاده کرد.

روش تولید اسید هیومیک از سنگ لئوناردیت

در طول زمان اجساد گیاهان ، درختان و حیوانات مختلف بر زمین افتاده و در حضور رطوبت ، بستری مناسب برای تجزیه در کف جنگل ها پدید می آید که با خاک جنگل هم پوشانده می شود و به مرور زمان این مواد در اثر عوامل مختلف به سطح آمده و مجددا با اکسیژن واکنش می دهند. سپس در اعماق زمین به شکل لایه های سنگی سخت در آمده که پس از استخراج از معدن ، لئوناردیت نامگذاری می شوند که بیشترین هیومیک موجود در بازار هم به این صورت استحصال می گردد.

ضرورت استفاده از اسید هیومیک در کشاورزی

به علت استفاده غیر اصولی از زمین های کشاورزی اینگونه خاک ها از لحاظ مواد معدنی و مغذی مورد نیاز برای رشد گیاهان فقیرند همچنین شخم زدن خاک بخش زیادی از هوموس را از بین برده و برای احیاء مجدد زمین می بایست از کود هیومیک استفاده کرد تا دوباره بستر مناسبی برای کشت پدید آید زیرا که تولید هوموس در خاک زمان زیادی نیاز دارد به این جهت باید از طریق اختلاط کود اسید هیومیک با خاک زراعی نیاز آن تامین گردد در عین حال برای اینکه مزارعی زنده و پویا داشته باشیم نیازمند هوموس فراوان هستیم تا فعالیت های بیولوژیکی به درستی انجام پذیرد زیرا که زمین های زراعی باید ۲ تا ۱۰ درصد هوموس ، مواد آلی ، معدنی و مغذی برای رشد مناسب گیاهان داشته باشد که معمولا با کشاورزی بی رویه این مقادیر کاهش زیادی پیدا می کند.

کاربردها و مزایایی اسید هیومیک

 • افزایش قابل توجه کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی و باغی
 • بالا رفتن توانایی بخش های مختلف گیاهان و درختان به شکلی که بر حجم ، کیفیت ، کمیت ، تعداد جوانه و شکوفه ها افزوده گردد
 • فعال تر شدن میکروارگانیسم های خاک

کاربرد و  ph اسید هیومیک

پی اچ خاص اسید هیومیک در خاک موجب اسیدی شدن آن و افزایش جذب می شود. این کود عناصر معدنی مختلف همانند آهن و مس را به کلات تبدیل کرده تا فرآیند جذب توسط گیاهان بهتر انجام پذیرد. در صورت استفاده از هیومیک به همراه کودهای شیمیایی جذب این کودها توسط درختان بهتر انجام می پذیرد. همچنین هیومیک اسید مقاومت گیاهان و درختان را در مقابل شوری خاک ، خشکسالی ، آفات گیاهی ، تنش های محیطی و… زیاد کرده و ترشح آنزیم های گیاهی و تعرق گیاهان را بالا برده و کارایی ریشه ها را بهبود می بخشد.

در عین حال هیومیک دارای فسفات ، نیترات و کربن فراوانی است و توانایی افزایش جمعیت باکتری های میکروفلور را دارد که خود موجب بهبود کیفیت خاک و تعادل سیستماتیک آن می گردد. اسید هیومیک این ظرفیت را در خاک کشاورزی ایجاد می کند که فلزات سنگین ، هیدروکربن ها ، عناصر سمی ، آفت کش ها و حتی سدیم موجود در خاک را خنثی ، تجزیه و نابود کند. هیومیک موجب افزایش کیفیت و بهبود ساختار خاک شده و مقاومت آن را در مقابل انواع عوامل فرسایشی زیاد می نماید.

غلظت اسید هیومیک چه فوایدی برای کشاورزی امروزی دارد؟

غلظت اسید هیومیک برای فعال سازی زمین های کشاورزی بسیار با ارزش بوده و کاربرد های مختلفی دارد از جمله:

 • بالا بردن جذب مواد مغذی و معدنی
 • افزایش قدرت خاک های زراعی برای نگهداری رطوبت و آب
 • بهبود عملکرد درختان در باغات میوه
 • بهبود ساختارهای مورد نیاز برای حاصلخیری زمین های کشاورزی
 • فعال کننده میکروارگانیسم های مفید خاک
 • تنظیم کننده پی هاش خاک برای گیاهان
 • از کار انداختن موادی که به دلیل استفاده غیر اصولی از کودهای شیمیایی در خاک غیر قابل جذب شده و برای خاک و گیاهان مضرند

نقش اسید هیومیک در درختان

 • کمک به افزایش جذب فلز آهن توسط ریشه گیاه و حذف آهن غیر قابل جذب از مزارع
 • توانمند کردن گیاهان در مقابله با بیماری ها ، حشرات ، آفات و سایر تنش های محیطی
 • هیومیک اسید باعث تحریک ریشه ها برای طویل شدن و افزایش باردهی درختان می گردد
 • بالا بردن قدرت جوانه زنی گیاه

مخلوط روی اهن منگنز با اسید هیومیک

 • افزایش دهنده فعالیت میکروب های مفید و آنتی اکسیدان های موجود در خاک
 • حاصلخیزی خاک کشاورزی
 • بهبود سلامت درختان و گیاهان و افزایش تولید محصولاتی با کیفیت تر
 • هیومیک مایع می تواند به بهبود بیماری های ریشه کمک کند

در صورت استفاده از کود هیومیک و افزایش اسیدیته خاک دقیقا همان کارایی و مزیتی که مواد شیمیایی همانند اسید سولفوریک یا کودهای مختلفی مانند سولفات آمونیوم دارند ، هیومیک برای زمین خواهد داشت. خاکی که در آن هیومیک وجود داشته باشد گیاهان بهتر رشد کرده و مناطقی که آب و خاک شور ، خشکسالی مزمن یا مناطق سردسیر دارند ، درختان با خاک حاوی هیومیک ، مقاومت بهتری از خود نشان می دهند. در واقع ماده آلی یا موادی که انحلال خوبی ندارند زمانی که هیومیک استفاده می شود فرآیند جذب در آنها بهتر صورت می پذیرد. در ضمن این کود غیر شیمیایی مانع از شسته شدن مواد آلی خاک شده و زمان مناسب توسط ریشه گیاهان جذب شوند.

تشخیص اسید هیومیک اصل و غیر تقلبی

بعضی از هیومیک های موجود در بازار تقلبی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و باید در زمان خرید دقت فراوانی به خرج داد. این کود طبیعی می تواند برای کشاورزی ارگانیک مفید باشد اما برخی هیومیک های موجود در بازار از لئوناردیت فراوری نشده ساخته می شوند که غیر فعال بوده و قابلیت جذب و کارایی خاصی هم ندارد. به این دسته از محصولات هیومیک تقلبی گفته می شود اما در کل هیومیک های پودری بالاترین خلوص لازم را برای استفاده در اختیار خریداران قرار می دهد.

لیست برخی از محصولات کشاورزی و باغی که در آنها هیومیک مصرف بالایی دارند:

یونجه ، گندم ، برنج ، شالی ، سیر ، سیب زمینی ، ذرت ، باغات پسته ، کاکتوس ، زعفران ، پیاز ، کلزا ، لوبیا ، مزارع پرورش نهال ، هندوانه ، گل رز ، انگور ، لوبیا ، گردو ، سیب زمینی ، خیار

لیست کشورهای تولید کننده اسید هیومیک که محصولتشان در بازار ایران یافت می شود:

اسید هیومیک آمریکایی ، آلمان ، چین ، ترکیه ، سوئیسی ، هندی ، هلندی ، هیومیک اسید اسپانیایی ، فرانسوی

لیست برند های پرمصرف هیومیک در بازار ایران:

هیومکس ، هیومی پاور ، هیوم ، هیدروپونیک ، هیومکس ، هایپر هیوم ، والگرو ، نهاده گستر ، گروول ، گرین ، کاسپین کود ، فروغ دشت ، زاگرس ، زیگلر ، جنوبگان ، تیلوکس ، تتاکو ، پارس شیمی ، پرهام ، پوهوموس ، بازارگان کالا ، اگریمن ، ایکس گرین ، دایموند ، گرومور ، دیجی کالا ، داتیس ، رویش ، گلسنگ کویر یزد ، آریا شیمی ، اصلان ، مرک ، دایموند گرو ، گرانول یزد ، پلنت چویس ، فلورا ، ۹۵ ، h-85 ، هوبست ، نیام ، باغ شیشه ای ، پلنتس چویس

لیست برخی از شهرهای ایران که در آن به صورت عمده هیومیک خرید و فروش می شود:

یزد ، تهران ، مشهد ، اصفهان ، شیراز ، ارومیه

خرید و فروش اینترنتی هیومیک یک کیلویی و ۲۵ کیلویی

امروزه این ماده را به راحتی با قیمت مناسب می توان در فضای مجازی با بالاترین کیفیت خریداری کرد و شرکت نیکان تولید هم به عنوان یک شرکت پیشرو توانسته انواع هیومیک های ساخت چین و ایرانی مرغوب را به صورت عمده در بازار عرضه کند.

فواید اسید کود هیومیک پودری

 • اصلاح کیفیت خاک های کشاورزی و باغی
 • کاهش میزان شوری خاک و آب مناطق خشک نظیر استان سمنان
 • افزایش قدرت ریشه ها
 • نگهدارنده آب موجود در اطراف ریشه ها
 • کاهش تعداد آبیاری مورد نیاز گیاهان
 • مقابله با خشکسالی
 • تنظیم کننده پ هاش خاک های قلیایی
 • ممانعت از نرم و پوک شدن بیش از اندازه خاک های زراعی و کشاورزی
 • باز کننده انسدادهای موجود در خاک باغات مرکبات برای جذب بیشتر توسط ریشه ها

اسید هیومیک مایع بهتر است یا پودری

هیومیک مایع بهترین شرایط را برای جذب دارد ولی مصرف کنندگان پس از خرید اسید هیومیک پودری آن را با کمک آب رقیق کرده تا هزینه حمل کمتر و اطمینان از کیفیت هیومیک داشته باشند.

روش تولید اسید هیومیک

به روش های گوناگون می توان اسید هیومیک ارگانیک را تولید نمود.

 • تولید هیومیک از انباشت بقایای گیاهان ، درختان و جانورانی که در طول زمان تبدیل به کمپوست و هیومیک شده اند.
 • تولید اسید هیومیک از لئوناردیت چرا که این ماده معدنی غنی از هیومیک است.
 • در روش دیگر با فرایندهای پیچیده ای همانند استحصال از ذغال سنگ کود acid humic تولید می شود.

فواید کود هیومیک برای خاک های زراعی

کود هیومیک چنانچه در خاک کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته شود می تواند ساختار خاک را حفظ و مانع از فرسایش طولانی مدت آن گردد.

با هیومیک می توان باکتری های مفید و کرم های خاکی را توانمند و نرخ رشد آنها را بالا برد تا این جانداران هم نیازهای گیاهان و درختان را تامین و هم ساختار کلی خاک ها را بهبود بخشند. این کود کشاورزی زمین ها را نسبت به فرسایش مقاوم و مواد سمی و فلزات سنگین را در زمین های زراعی از بین می برد.

کارکرد هیومیک فله برای مناطق زراعی و باغی

کود هیومیکی می تواند انواع گیاهان و درختان را در مقابل خشکسالی مقاوم تر کرده و فرایندهای مرتبط با شکوفه زدن ، جوانه زدن و افزایش کیفیت و کمیت محصول را بهبود بخشد. گیاهان و درختانی که در خاک آنها اسید هیومیک استفاده شده در مقابل شوری و سرما مقاومت خوبی از خود نشان داده و سرعت جوانه زدن بالایی هم پیدا می کنند.

فواید هیومیک برای ریشه گیاهان

 • هیومیک باعث کلاته کردن موادی مغذی موجود در خاک شده که به جذب آهن توسط درختان کمک شایانی می کند در ضمن موجب می شود گیاهان بیشتری بتوانند مواد مغذی را جذب نماید.
 • توانایی ریشه ها را برای جذب مواد مغذی تقویت می کند.
 • از برخی بیماری های درختان جلوگیری کرده و توانایی ریشه زنی را افزایش می دهد.
 • بیماری های مختلف را از گیاهان دور می کند.

فوایدی دیگر هیومیک

افزایش باردهی درختان ، کیفیت و کمیت محصولات

هیومیک کاملا ارگانیک ، طبیعی و ۱۰۰ درصد غیر شیمیایی و سازگار با محیط زیست قلمداد می شود از این رو برای گیاهان ، درختان ، زمین های زراعی ، سبزی و صیفی کاری ها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. در عین حال این کود مزیت نسبی به کودهای شیمیایی دارد و این مزیت موجبات ماندگاری و دوام بیشتر این ماده در خاک را ایجاد می کند.

humic acid

انواع هیومیک اسید

هیومیک فعال نشده از ماده معدنی لئوناردیت بدست می آید که حلالیتی در آب ندارد اما نوع فعال هیومیک از حالت غیر فعال این ماده استحصال می شود و بصورت پودری ، گرانول و حتی مایع تولید و با حلالیت بالا در آب و توان جذب زیاد برای گیاهان به بازار عرضه می شود.

اسید هیومیک گرانول

کود هیومیک گرانول حلالیت خوبی نداشته و در زمان عرضه برای فروش هم مرطوب است و هیومیک غیر فعال در نظر گرفته می شود.

هیومیک اسید پودری بهتر است یا مایع

اسید هیومیک مایع نوع فعال این کود محسوب شده و به بهترین شکل در خاک و توسط گیاه جذب می شود. البته هیومیک مایع از هیومیک پودری بدست می آید.

هیومیک پودری جامد

برای تولید هیومیک اسید پودری روش های مختلفی استفاده می شود اما باید در نظر داشت نوع پودری کاملا خشک و با قابلیت انحلال بالا و مناسب برای سیستم های آبیاری را تهیه نمایید.

فواید و کاربرد هیومیک اسید

دیگر مصارف هیومیک شامل موارد زیر می باشد

 • صنایع تولید و استخراج نفت
 • استفاده در تصفیه فاضلاب
 • بازپروری خاک های آلوده به مشتقات نفتی یا شیمیایی
 • صنعت داروسازی
 • استفاده در کشاورزی ، زراعت ، باغبانی ، پرورش گیاهان زینتی و آپارتمانی
 • مصرف به عنوان خوراک دام و طیور

کاربرد اسید هیومیک در کشاورزی

افزایش حاصلخیزی خاک زراعی

افزایش توانایی بخش های مختلف گیاهان و درختان از جمله ریشه ها

بالا بردن قدرت گیاهان ، درختان و صیفی جات برای مقابله با آفات و بیماری ها

تمامی موارد فوق موجب افزایش محصول و بهبود کیفیت خاک می شود

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

هیومیک برای گیاهان مختلف آپارتمانی همانند کاکتوس ، فیکوس و… مفید است زیرا که حجم خاک کمی در گلدان ها وجود دارد و ریشه گیاهان نمی تواند مواد مغذی لازم را جذب نمایند. اسید هیومیک موجود در خاک گلدان ها می تواند نیاز گیاهان آپارتمانی را تامین کند. کارشناسان برای گل های زینتی و گیاهان آپارتمانی هیومیک را توصیه می کند زیرا موجب می شود که گیاه با حداقل خاک گلدان بخوبی رشد کند.

تاثیر اسید هیومیک برای کاکتوس

در صورت استفاده از اسید هیومیک برای کاکتوس حجم ، میزان و تعدد ریشه ها بیشتر شده تا کاکتوس بتواند مواد مغذی را در حجم بالا جذب کرده و رشد بهتری پیدا کند. کود اسید هیومیک موجب می شود ساز و کار فتوسنتز در گیاه بهبود یافته و عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.

اسید هیومیک قدرت کاکتوس را برای مقابله با آفات ، شوک های دمایی ، مقابله با بیماری ها ، انگل ها و… افزایش می دهد.

زمان و روش مصرف اسید هیومیک در هر هکتار بصورت محلول پاشی

هیومیک کودی آلی ، ارگانیک ، طبیعی و غیر شیمیایی محسوب می شود از این بابت می تواند برای مصرف درختان ، باغچه ها ، گل های آپارتمانی و … استفاده گردد. زمان مصرف ، نحوه مصرف ، روش خاص مصرف یا درصد استفاده خاصی برای این کود مفید تعریف نشده و محدودیتی هم وجود ندارد.

اسید هیومیک برای ساکولنت و سانسوریا

هیومیک برای گیاهان متعددی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد بخصوص برای گیاهان زینتی و آپارتمانی همانند سانسوریا که به خاطر گلدان کوچک و خاک کم و فقیر از مواد مغذی زیادی برخوردار نیست. برای مصرف نخست باید هیومیک را در آب حل کرده و آنگاه به خاک گلدان افزود.

اسید هیومیک سیلیس دار گوگردی و عصاره جلبک دریایی

امروزه محققان به کشاورزان و باغداران پیشنهاد می کنند از هیومیک ، گوگرد و سیلیس به همراه عصاره جلبک دریایی به عنوان کود استفاده کنند که می توانند در رشد و نمو درختان تاثیر زیادی داشته باشد.

کاربرد سم هیومیک اسید

از آنجایی که این کود تقویت کننده می تواند درختان و گیاهان مختلف را در مقابل بیماری ها مقاوم کند به شکلی که گیاه توانمند شده و در مقابل بیماری ایستادگی کنند به این دلیل هیومیک را به عنوان یک سم در بسیاری از کشورها می شناسند.

مضرات و عوارض اسید هیومیک غنی شده

برای اینکه به کارایی کود اسید هومیک افزوده شود این کود مرغوب را با سایر انواع کود های طبیعی ، شیمیایی و معدنی مخلوط می کنند تا کود قدرتمندتری در اختیار کشاورزان قرار گرفته شود ولی ترجیحا بهتره است برای پیشگیری از عوارض احتمالی از اسید هیومیک خالص استفاده کرد.

 

قیمت اسید هیومیک

قیمت کود اسید هیومیک بستگی به عوامل زیادی همچون خلوص ، میزان انحلال پذیری ، کشور سازنده ، فاز تولید شده و … دارد. این محصول در کشور ما به صورت تولید داخل و یا وارداتی با برند های مختلف عرضه می گردد که هر یک قیمت خاص خود را دارد. در مورد محصولات وارداتی نظیر اسید هیومیک امریکایی ، اسپانیایی یا چینی ، نرخ ارز هم از دیگر موارد موثر بر قیمت خواهد بود. برای آگاهی از قیمت فروش اسید هیومیک با بخش بازرگانی نیکان تولید تماس حاصل نمایید.

دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *