سود مایع 50 درصد, فروش سود مایع 50 درصد, قیمت سود مایع 50 درصد,
سود مایع ۵۰ درصد
2024-03-28
سولفات آلومینیوم, alum,
کاربرد سولفات آلومینیوم در تولید فوم آتش نشانی
2024-04-04

آهک شفته

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...
آهک شفته, شفته آهک, کاربرد شفته آهک, آهک شفته چیست, شفته آهکی, آهک شفته ریزی,

lime

آهک شفته چیست؟

شفته ریزی روشی برای افزایش پایداری و استحکام خاک جهت بنا کردن سازه ای بر روی آن است. استفاده از شفته آهک ، تاریخی سه هزار ساله در ایران داشته و نمونه هایی در شهرهای اصفهان ، تبریز ، مشهد ، تهران و … هنوز وجود دارد. دلیل استفاده از آهک شفته کاری این است که دوغاب آهک با آلومینا و سیلیکا موجود در خاک واکنش داده و سخت می شود و تاب فشاری خاک را افزایش می دهد.

دلیل اینکه از گذشته تا به حال تا این حد از آهک شفته کاری در ایران استفاده می شود این است که ملات شفته آهکی در مناطقی که گرم هستند تاثیر بیشتری دارد. با توجه به گرم بودن کشور ما ، بخصوص در مناطق مرکزی ، عملکرد ملات شفته آهک بسیار چشمگیر است. مقاومت ملات شفته آهکی به مرور زمان افزایش می یابد به طوری که مقاومت آن پس از یک ماه در حدود دو برابر مقاومت آن در هفته اول شفته ریزی است.

آهک شفته نوع خاصی از آهک می باشد که با نام آهک شکفته شده معروف است. باید دقت شود که آهک به خوبی شکفته شده و سرند شود زیرا در صورت جذب آب در پی سازه ، بخشی از آن در آینده شکفته می شود و فضاهای خالی در آن ایجاد می گردد. برای تهیه ملات شفته کاری باید آب ، آهک ، مخلوط شنی یا سنگ ریزه ترکیب شوند. البته میزان ترکیب آب بر اساس استاندارد های خاصی تعیین می شود. مثلا هر چه مقدار آهک و خاک رس آن بیشتر باشد ،باید آب بیشتری هم مصرف نمود. طرز تهیه و عمل آوری ملات شفته آهک که جهت مصارفی مختلفی همچون شفته ریزی برای سازه های بزرگ تا امور کوچکی مانند درز گیری کاشی و سرامیک مصرف می شود را در این سایت مطالعه فرمایید.

فروش آهک شفته

همان طور که گفته شد ، شفته آهک ویژگی های خاصی دارد که باید در زمان تهیه به این ویژگی ها توجه نمود و نمی توان از هر نوع آهکی استفاده شود. مصرف آهک نامناسب برای شفته ریزی ممکن است آثار زیان باری همچون ریزش سازه داشته باشد. برای آگاهی از قیمت آهک شفته کاری و یا خرید این محصول با بخش بازرگانی کارخانه آهک هیدراته نیکان تولید تماس حاصل نمایید.

دسته بندی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *